PPGL PREPAINTED ALUZINC Galvalume челик калеми ПОМАЛКУ JIS3321AZ40-150

 • Factory price: $970/ton from factory
 • ФОБ Цена: US $700-$1000/ ton by sea depends on port
 • CIF price : $980 to Signapore,$1000/ton to Abbas port by sea
 • FCA: $950-$1150/ton by Railway via border
 • CIP: $1100 to Astana,$1270 to Gypdzhak by Railway etc.
 • Quality Warranty: 50 tons,good quality with 12 years guarantee in sunshine
 • Набавка Способност: 160.000 тони / годишно
 • Порт: Кингдао ИЛИ Тијанџин пристаниште
 • Railway station: Dezhou,Liaocheng station
 • Начин на плаќање: ТТ, LC
 • Promotion news: discount due to rate reach to 7.10,
 • : CIP $1270 to Gypdzhak by Railway
 • :
 • детали за производот

  Тагови производ

  Prepainted Galvalume челик калеми во лист JIS 3322

   

  Prepainted Galva Lume  челик серпентина (PPG L )

  одделение

  CGLCC, CGLCH

  стандард

  JIS, ASTM, GB, DIN

  наслика боја

  Врз основа на RAL број или боја примерок на клиентите

  Бојата

  Полиестер, и вашиот специјален услов да се дискутира

  Бојата Дебелина

  Горната страна: 6 + 11micron задната страна: 5-7 микрони

  Или врз основа на барањата на клиентите

  челик одделение

  База на материјал или вашите барања

  дебелина

  0.14mm-0.70mm

  ширина

  750-1250mm

  Алу цинк слој

  40-150g / m²

  калем проект

  508mm, 610mm

  калем Тежина

  3-6MT, или како на барањата на клиентите

  основен материјал

  високо квалитетен челик лист топла натопи Galvalume

  површина Treatment

  Поцинковани, хроматизирани, Unoiled / Подмачкана, Светла Завршени, Spangle, отпечатоци од прсти, отпорност.

  апликација

  Општа употреба, покриви, покривни Брановидни одлуки, надвор од згради


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете знаме

  WhatsApp Online Chat !