Plain Galvalume / galvanzied / PPGI / PPGL за покривање на состојба

 • ФОБ Цена: US $ 650- $ 1000 / тон
 • Мин.нарачката Количина: 50 тони
 • Набавка Способност: 160.000 тони / годишно
 • Порт: Кингдао ИЛИ Тијанџин пристаниште
 • Начин на плаќање: ТТ, LC
 • детали за производот

  Тагови производ

  име на производот

  Plain Galvalume / galvanzied / PPGI / PPGL за покривање на состојба

  должина

  како на барање

  дебелина

  0.125-0.7mm

  Основни лист

  ГИ, gl, PPGI, PPGL

  слој

  AZ40-160g, Z40-160g, PPGI / PPGL (Топ 5 + 12micron, Back5-7micron)

  стандард

  GB, ASTM, JIS, БС, AISI, ИТН

  темперамент

  Мека, полувреме Хард, целосни тешко.

  Spangle

  Минимизиран, редовни, Биг Spangle.

  површина

  хромирана / skinpass / подмачкана / малку подмачкана / суво / AFP анти-отпечатоци / Colorised АФП

  материјал

  SGCC, SGLCC, SGCH, CGLCH ...

  палета на тежината

  2-5MT, или како на вашите барања.

  плаќање

  T / T, L / C

  MOQ

  25MT

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете авион

  WhatsApp Online Chat !