ГИ galvanzied цинк челик лист слој во калеми Z40-150 мека / полно тешко

 • ФОБ Цена: US $ 650- $ 1000 / тон
 • Мин.нарачката Количина: 50 тони
 • Набавка Способност: 160.000 тони / годишно
 • Порт: Кингдао ИЛИ Тијанџин пристаниште
 • Начин на плаќање: ТТ, LC
 • детали за производот

  Тагови производ

  镀锌 车间 1锌 花Топла натопи цинк обложена галванизиран челик серпентина DX51D SGCC

  Топла натопи галванизиран челик серпентина

  одделение

  SGCC, SGCH, DX51D

  стандард

  JIS, ASTM, GB, DIN

  цинк слој

  Нелегиран поцинковани (GI)

  дебелина Цинк

  40-150g / m2 (две-страно униформа дебелина)

  калем проект

  508mm, 610mm

  серпентина тежина

  3-7 тони

   

  0.12-0.7mm

  ширина

  750-1000mm

  Површински третман

  Chromium киселина Пасивација, подмачкана

  површинска обработка

  Мини Spangle, Редовно Spangle, Биг Spangle, нула Spangle

  основен материјал

  ладно валани челик калеми, со полно тешко

  Квалитет

  Комплетна тврди или меки

  производ Функција

  голема површина по завршувањето, униформа цинк слој, висока затегнувачка цврстина (повеќе од 600), парична казна атмосферски отпорност на корозија, добра природа во заварување и обликување на ладно, елегантен изглед

  извезени земји

  Југоисточна Азија, Африка, Европската заедница во Австралија и на Блискиот Исток
 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете знаме

  WhatsApp Online Chat !