Galvalume лист АФП

 • ФОБ Цена: US $ 650- $ 1000 / тон
 • Мин.нарачката Количина: 50 тони
 • Набавка Способност: 160.000 тони / годишно
 • Порт: Кингдао ИЛИ Тијанџин пристаниште
 • Начин на плаќање: ТТ, LC
 • детали за производот

  Тагови производ

  Основни детали

  • Земја на потекло: Шандонг, Кина (континентална)
  • Името на брендот: Zhongtian hanglong
  • Број на моделот: DX51D
  • Материјал: галванизиран лист
  • Апликација: ѕид
  • Површинска обработка: топло поцинкуван натопи
  • Цинк слој: 40-150 g / m2
  • Дебелина: 0.27mm
  • Ширина: 750-1000mm
  • Сертификат: ISO 9001, SGS
  • Spangle: големи, редовно, мини
  • Standad: JIS ASTM GB
  • Име на производот: боја брановидни лист
  • Должина: 3-10mt

  Пакување и испорака

  пакување Детали стандард извезуваат пакување
  Време на испорака Испраќаат во 45 дена по плаќањето

  Галванизиран челик плочи во намотки SGCC

  одделение SGCC, SGCH, DX51D
  цинк слој Нелегиран цинк поцинковани
  40-1 50g / m2 (дебелина две странични единица
  калем Тежина 3-7 тони
  дебелина 0.14mm-0.7mm
  ширина 750-1000mm
  површина C hromium киселина Пасивација, подмачкана
  М ini spangle, редовно spangle, големи spangle
  материјал C стари валани челик калеми
  Квалитет F ULL тешко, полу тешко, мека
  производ Функција H IGH површина по завршувањето, униформа цинк слој, висока затегнувачка цврстина, парична казна атмосферски отпорност на корозија, добра природа во заварување и обликување на ладно, елегантен изглед
  MOQ 25 тони
  Сертификат ISO, SGS

  <p 

  DX51D


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете клучни

  WhatsApp Online Chat !