Aluzinc Galvalume челик калеми, како на JIS3321

 • ФОБ Цена: US $ 650- $ 1000 / тон
 • Мин.нарачката Количина: 50 тони
 • Набавка Способност: 160.000 тони / годишно
 • Порт: Кингдао ИЛИ Тијанџин пристаниште
 • Начин на плаќање: ТТ, LC
 • детали за производот

  Тагови производ

  Алуминиум и цинк челик легура AZ40-150 

  Опис на производот
  име на производот Galvalume челик калеми Aluzinc
  стандард GB, ASTM, JIS
  дебелина 0.14mm-0.7mm
  ширина 750-1250mm
  цинк слој AZ40-150
  калем проект 508mm, 610mm
  Површински третман хроматизирани, подмачкана, Unoiled, сува, АФП
  серпентина тежина 2-10ton или како клиент услов.
  материјал DX51D + А до Ш, SGLCC, SGLCH
  темперамент Комплетна тешко, половина тешко, мека
  плаќање T / T, L / C по видување
  MOQ 50 тони

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете клучни

  WhatsApp Online Chat !