Најчесто поставувани прашања

Најчесто поставувани прашања

НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА

1.Are you a mill or trader ?
 • Ние сме една фабрика во Гуан Каунти, Шандонг, Кина.
 • Сега имаме две фабрика соседните области, Јужна Површина сопственик на galvanzied линија, 1 Galvalume линија, 1 PPGI / PPGL линија и неколку брановидни линии, Северна Површина поседува 1 Бране линија, 3 Ладно валани челични линии и 1 Galvalume линија.
 • Добредојдовте вашата посета во секое време.

 

2.Cound we print our own LOGO on the goods?
 • Да, корисниците може да им обезбеди на своите логоа, и печатење на логото на калеми или состојба, како на барање на клиентите.

 

3.What’s the packing?
 • Inner with plastic film and waterproof paper, outer covered by steel sheet, and with side protecting plate.

 

4.How many tons can be loaded in one container ?
 • 20GP container,usually about 25 tons/continer,max 27 tons/container.

 

5What’s the MOQ?
 • One container.

 

6What’s the payment terms ?
 • TT,30% deposit,balance against BL copy in 7days  or LC.

 

7.Can you accept inspection before delivery ?
 • Секако, пред испорака, клиентот може да се дојде или да го довери на трети лица да се направи инспекција

 

8.What’’s the composition of metallic coating of galvalume steel coils?
 • 55%AL-43.5%Zn-1.5%Si.

 

9.What exhibition your company attended before ?
 • Гуангжу саем на Кина во Гуангжу, два пати годишно.
 • Foreign Exhibitions: Congo,Malaysia,Indonesia,Dubai,Kazakhstan,Chile.

 

Сакаат да работат со САД?


Прашање Сега
 • * CAPTCHA: Ве молиме изберете дрво

WhatsApp Online Chat !