Брановидни Galvalume / galvanzied / PPGI / ppgl челик за покривање на состојба

 • ФОБ Цена: US $ 650- $ 1000 / тон
 • Мин.нарачката Количина: 50 тони
 • Набавка Способност: 160.000 тони / годишно
 • Порт: Кингдао ИЛИ Тијанџин пристаниште
 • Начин на плаќање: ТТ, LC
 • детали за производот

  Тагови производ

  波浪 瓦 1 波浪 瓦 车间

  ВЕЛПАПЕ кров ЛИСТ

  брановидни лист
  одделение Q195, SGCC, SGCH, CGCC, CGCH
  стандард JIS, GB, ASTM, DIN
  Основна плоча Поцинковани, Galvalume, PPGI, PPGL
  цинк слој                 Z40-150g / m2, AZ40-150g / m2
  боја RAL бр или како на барање на клиентите
  дебелина 0.125-0.60mm
  ширина 750-1000mm (СРД), 665-930mm (AC)
  брановидни лим 1.Raw материјал 762mm ширина, ширината по брановидни е 665mm, 9 бран
  2.Raw материјал 914mm ширина, ширината по брановидни е 800мм, 11 бран
  3.Raw материјал ширина 1000 мм, ширина за по брановидни е 875 или 900 мм 12 бран
  површинска обработка Брановидни, поцинковани, боја обложени
  длабочината на бранот 18 (+/- 2mm)
  производ Функција Отпорност на вода, со мала тежина, лесна инсталација, естетски, висока затегнувачка
 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете автомобили

  WhatsApp Online Chat !