фабрика турнеја

Ладно валани челични Работилница

Ладно валани котури се произведени на голема брзина 6Hi валавниците се sopplied од нас во двете со полно тешко и annealed condition.Superior квалитетот на ладно калеми површина овозможи широка примена како супстрат за метал слој (поцинкуван) Galvalume, суровина за цевки, цевки, тапан / врати / метал мебел и други општи намени.

CRC

 

Топла натопи челик Galvalume Работилница

Galvalume челик серпентина е производ кој е многу сличен на галванизиран челик, но со подобра отпорност на корозија (до 3 пати на животот на поцинкуван) .На supperior својства на Galvalume произлегуваат од уникатен состав (43,5% Zn, 1,5% Si, 55% AL ) на метален слој. Апликации вклучуваат кров база на материјал за пред-сликарство.

Galvalume челик Работилница 2

 

 

Топла натопи галванизиран челик Работилница

Галванизиран челик намотки се произведени преку процес на метал слој кој вклучува кој поминува ладно валани намотки преку котел содржат стопена цинк. Овој процес се обезбедува адхезија на цинк на површината на челик на состојба. Слој цинк обезбедува одлична отпорност на корозија и да го продолжат животниот век. Топло поцинкувани производи се користат во апаратите за домаќинство, транспорт, производство сад, кров, база на материјал за пред-сликарство, вентилација и други апликации поврзани со градежништвото.

Топла натопи galvanzied челик workshop3

 

Боја обложени челик Работилница

Пред-обоен калеми се произведени од страна на обложување слој на боја на површината на ладно валани, поцинковани или Galvalume серпентини. Естетски изглед и издржливост се клучните карактеристики на боја обложени челик калеми. Голем избор на бои е на располагање за да можат да се издвојат на клиентите и бои дизајнирани да ги задоволат специфичните крајна употреба. Нашите пред-насликани калеми се погодни за директна внатрешноста, како и надворешните апликации, сендвич панели и така натаму.

боја обложени челик workshop_4

 

Corrugation Работилница-Брановидни покривни лист

Corrugation работилница 5

 

Магацин и испорака

Магацински & Испорака 6

 


Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете автомобили

WhatsApp Online Chat !